Jakie prace można rozliczyć przez Useme?

W Useme możesz wystawić klientowi fakturę i otrzymać od niego płatność za większość prac wykonywanych zdalnie, a także za niektóre prace biurowe i inne usługi. Żeby lepiej zrozumieć, jakie prace można rozliczyć, najpierw krótko wyjaśnimy, jak działa rozliczenie z klientem za pośrednictwem Useme.

Umowa o dzieło – podstawa Twojego rozliczenia w Useme
Jakie prace można rozliczyć w Useme
Jakie prace można rozliczyć na umowie zlecenia w Useme?
Rozliczanie umów najmu przez Useme

Umowa o dzieło – podstawa Twojego rozliczenia w Useme

Schemat rozliczenia w Useme wygląda następująco:

  1. Kiedy wypełniasz formularz Wystaw fakturę lub Podpisz umowę, powstaje między nami umowa online, a mówiąc precyzyjnie – umowa o dzieło. Strony tej umowy to Ty oraz Useme. Dowiedz się więcej o umowie o dzieło między freelancerem a Useme.
  2. Wystawiamy Twojemu klientowi fakturę za Twoją pracę, a on nam przekazuje płatność. Następnie my przekazujemy to wynagrodzenie Tobie. 

Jak widać na powyższych punktach, Useme wchodzi pomiędzy Ciebie i Twojego klienta, żeby umożliwić Ci rozliczenie z fakturą, mimo że nie masz firmy.

Między Tobą a Useme powstanie umowa o dzieło, dlatego praca, za którą zapłaci Twój klient, musi przynosić widoczny rezultat – takie są zasady umów o dzieło.

Jakie prace można rozliczyć w Useme

Możesz rozliczyć się z klientem, jeśli wykonujesz dla niego pracę z następujących dziedzin:

  • serwisy internetowe (tworzenie i obsługa stron i sklepów internetowych),
  • multimedia (wideo, animacje, utwory muzyczne, fotografia),
  • programowanie i IT (tworzenie oprogramowania, aplikacji mobilnych i webowych oraz projektów IT, administracja serwerami),
  • marketing (Kampanie reklamowe, social media, copywriting, SEO, marketing szeptany, analityka internetowa, email marketing, telemarketing),
  • design (grafika 2D i 3D, architektura, projektowanie UX i UI),
  • tłumaczenia,
  • prace biurowe (tworzenie baz danych, wirtualna asystentura, wprowadzanie danych, obsługa klienta, wypełnianie wniosków, badanie rynku, zarządzanie projektami).

Ważne jest, żebyś miał plik lub pliki, które potwierdzą wykonanie pracy – to konieczne do rozliczenia w Useme, bo podstawą umowy o dzieło jest otrzymany rezultat prac. Dowiedz się, jakie pliki potwierdzą pracę rozliczaną w Useme.

Jakie prace można rozliczyć na umowie zlecenia w Useme?

Jeśli spełniasz odpowiednie warunki, możesz rozliczyć się przez Useme nie tylko na podstawie umowy o dzieło, ale też umowy zlecenia. To daje Ci jeszcze większy zakres dozwolonych prac. Na umowie zlecenia możesz rozliczyć u nas np. naukę języków, obsługę klientów, obsługę sprzedaży, doradztwo, konsultacje czy przedstawienie prezentacji.

Przedmiotem umowy zlecenia nie jest konkretny rezultat (np. prezentacja, tłumaczenie), tylko wykonanie czynności (przedstawienie prezentacji, korepetycje). Jeśli, przykładowo, Twój klient zlecił Ci przygotowanie prezentacji i przedstawienie jej na konferencji, to możesz rozliczyć je w Useme na umowę zlecenia lub dwoma osobnymi fakturami – jedną za przygotowanie prezentacji (umowa o dzieło – konkretny efekt) i drugą za jej wygłoszenie (umowa zlecenia – wykonanie czynności).

Umowy zlecenia rozliczamy tylko ze studentami do 26 roku życia oraz z osobami zatrudnionymi na umowę zlecenia lub umowę o pracę z wynagrodzeniem równym lub wyższym niż aktualna kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę. Dowiedz się więcej o umowach zlecenia w Useme.

Rozliczanie umów najmu przez Useme

W Useme wystawisz fakturę również za najem przestrzeni wirtualnej (np. reklama na blogu, hosting). Dowiedz się więcej o rozliczaniu najmu w Useme.