Useme umożliwia Ci rozliczenie wykonawców za wykonane prace. Po każdej transakcji otrzymujesz fakturę VAT za dzieło lub usługi od freelancera, a my zajmujemy się formalnościami (m.in. odprowadzamy podatek i zgłaszamy umowę do ZUS-u). Możesz zamienić umowę o dzieło lub zlecenie na fakturę w Useme, nawet jeśli wykonawca nie prowadzi działalności. Dowiedz się więcej o tym, jakie korzyści daje Useme zleceniodawcom.
Za jakie prace mój wykonawca może wystawić mi fakturę w Useme?
W Useme można rozliczyć większość prac, w które mają charakter dzieła, czyli liczy się w nich efekt, a nie czas pracy. Możesz zlecić wykonawcy następujące prace i zaprosić go do sfinalizowania transakcji u nas:
- serwisy internetowe (tworzenie i obsługa stron i sklepów internetowych),
- multimedia (wideo, animacje, utwory muzyczne, fotografia),
- programowanie i IT (tworzenie oprogramowania, aplikacji mobilnych i webowych oraz projektów IT, administracja serwerami),
- marketing (kampanie reklamowe, social media, copywriting, SEO, marketing szeptany, analityka internetowa, email marketing, telemarketing),
- design (grafika 2D i 3D, architektura, projektowanie UX i UI),
- tłumaczenia,
- prace biurowe (tworzenie baz danych, wirtualna asystentura, wprowadzanie danych, obsługa klienta, wypełnianie wniosków, badanie rynku, zarządzanie projektami).
Ważne jest, żeby Twój wykonawca miał pliki z pracą (np. grafiki) lub pliki, które potwierdzą wykonanie pracy (np. screenshot folderu z grafikami) – to konieczne do rozliczenia w Useme.
Jeśli Twoje rozliczenie z freelancerem opiera się na czasie pracy, a nie na jej efekcie, to po spełnieniu określonych warunków również możecie przenieść płatność i fakturę do Useme. Twój wykonawca musi spełniać warunki opisane w artykule dotyczącym umowy zlecenia. Wówczas plikiem, który potwierdza wykonanie pracy, będzie formularz godzinowy. W taki sposób można rozliczyć m.in.:
- naukę języków,
- obsługę klientów,
- obsługę sprzedaży,
- doradztwo,
- konsultacje,
- przedstawienie prezentacji.
W Useme możesz zapłacić freelancerowi również za najem przestrzeni fizycznej (np. sprzęt, mieszkanie, studio) lub wirtualnej (np. reklama na blogu, hosting). Nie rozliczamy natomiast wynajmu aut.